Sypialnia jest miejscem, w którym szukamy wytchnienia i odprężenia po intensywnym dniu. Ale co się dzieje, gdy w sypialni dzielimy przestrzeń z naszym partnerem? Każda osoba ma swoje preferencje i potrzeby, które mogą wpływać na jakość snu i relaksu drugiej połówki. Dlatego ważne jest stworzenie harmonijnego i wygodnego środowiska, które spełni oczekiwania obu stron. Warto zatem zastanowić się nad rozwiązaniami, które pomogą nam stworzyć sypialnię, w której partnerzy będą czuli się komfortowo. W tym artykule przyjrzymy się bliżej różnym sypialnianym rozwiązaniom dla dwojga, które pomogą nam znaleźć kompromis i zapewnić odpowiednią atmosferę relaksu.

Podstawa wygodnego snu we dwoje

Najważniejszym elementem sypialni dla dwojga jest odpowiednio dobrany materac. Wiele par obawia się jego zakupu, przejmując się, że znalezienie podłoża snu, które będzie odpowiadać każdemu z nich, jest praktycznie niemożliwe. Wiadomo przecież, że materac powinien być dobrany do wzrostu, wagi i preferencji śpiącej osoby. Jak można znaleźć odpowiednie sypialniane rozwiązanie dla pary, której waga czy wzrost znacząco się różnią? Okazuje się, że nie jest to niemożliwe. Nie warto iść na sypialniane kompromisy i decydować się na półśrodki. Dobrze jest za to zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami materacowymi, które mogą zapewnić komfort sypiającym we dwoje.

Ważne jest to, aby materac dla dwóch osób nie uginał się nierównomiernie pod ciężarem jednego ze śpiących, a także by nie odkształcał się po użytkowaniu. Nowoczesne materace wykonane z wysokiej jakości pianek, sprężyn kieszeniowych lub ich hybrydy mogą zapewnić partnerom równomierne podparcie i przyjemną amortyzację niezależnie od ich wagi czy wzrostu. Warto więc decydować się właśnie na takie innowacyjne materiały wypełnienia. Oprócz tego powinno się zwracać uwagę także na rozmiar materaca. Musi być on o co najmniej 20 cm dłuższy od naszego wzrostu. Warto we dwoje zastanowić się, jakiej przestrzeni potrzebujemy, by swobodnie wypoczywać – 140 × 200 cm, 160 × 200 cm a może jeszcze większego 180 × 200 cm? Więcej o tym, jak dobierać materace do sypialni dla dwojga przeczytać można tutaj: https://idealny-materac.pl/.

A może dwie kołdry?

Relaks dla dwojga, czyli sypialniane rozwiązania dla partnerówWiele par decyduje się na współdzielenie kołdry. Wybierają większy rozmiar okrycia, który ma zapewnić przyjemne ciepło każdemu z nich. Praktyka pokazuje jednak, że spanie pod jedną kołdrą jest przyczyną wielu nieporozumień i konfliktów, których można przecież uniknąć. Zabieranie sobie kołdry przez sen, przeciąganie jej na drugą stronę łóżka czy wreszcie rozkopywanie się z niej to rzeczy, które zdarzają się niejednej parze. Jeśli zdecydujecie się na osobne kołdry, każde z Was będzie mogło kontrolować swoje okrycie w nocy i odpowiadać za poziom zapewnianego sobie ciepła. Koniec z nocnymi przepychankami i przeciąganiem okrycia.

Dwie kołdry w jednym łóżku mają także inne zalety. Każde z Was może preferować przecież spanie pod inną grubością okrycia. Kołdra powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb termicznych każdego z partnerów, ponieważ dzięki temu nie będzie wywoływać niepotrzebnego pocenia się czy przeciwnie, wychładzania którejś ze śpiących osób. Zdecydujcie się na dwie kołdry pojedyncze w Waszym łóżku podwójnym, by podnieść jakość swojego nocnego wypoczynku i dopasować okrycie do swoich indywidualnych potrzeb. Odpowiednie okrycie dla każdego z Was możecie dopasować na przykład tutaj: https://sleepinghouse.pl/84-koldry.

Różne głowy, różne wymagania

Chcesz dobrać do wspólnego łóżka identyczne poduszki? Cóż, choć da to ładny efekt wizualny, to wcale nie musi wpływać pozytywnie na komfort Waszego snu we dwoje. Każde z Was ma przecież swoją ulubioną pozycję snu, a to między innymi do niej powinna być dopasowana poduszka. Mierzycie się także z różnymi urazami czy dolegliwościami bólowymi, w których niwelowaniu może pomóc odpowiednio dobrane podłoże pod głowę. Wreszcie, preferujecie różne materiały i zapewniane przez nie ciepło. Zamiast więc stawiać na równość estetyczną, lepiej jest zdecydować się na wygodę. Niech każde z Was dobierze poduszkę do swoich potrzeb i cieszy się jak najlepszym relaksem dla swojego karku i szyi. Z ergonomicznymi modelami poduszek, które dobrze sprawdzą się w Waszej sypialni, możecie zapoznać się tutaj: https://hilding.pl/kategoria/poduszki/.

Osobne lampki podnoszą wygodę

Dobrym pomysłem do sypialni dla dwojga jest zdecydowanie się na osobne szafki nocne z lampką po każdej stronie łóżka lub na dwa światła punktowe wbudowane w zagłówek. Dzięki temu, że każdy z partnerów będzie miał własne delikatne światło, nie będzie dochodziło do nieporozumień, kiedy jedna osoba będzie chciała już spać, a druga jeszcze chwilę poczytać czy posiedzieć. Lampki przydadzą się także, gdy jedna z osób wstanie w nocy i będzie potrzebowała światła, które nie obudzi drugiej połówki.

Zaciemniające rolety

Może zdarzyć się tak, że godziny snu partnerów nie są jednakowe. Jedno z Was może pracować o innych porach czy preferować wysypianie się do późnych godzin w weekendy, podczas gdy druga strona będzie chciała jeszcze trochę wypocząć. Idealnym rozwiązaniem dla Was będą zaciemniające rolety i grube, nieprzepuszczające promieni słonecznych zasłony. Dzięki nim można komfortowo wysypiać się nawet wtedy, gdy słońce wisi już wysoko na niebie.

Postawcie na wygodę i funkcjonalność

Sypialnia to nie tylko łóżko, ale także przestrzeń do codziennego leniuchowania i relaksu. Warto zadbać o to, by każdy z partnerów miał w niej własny kąt do odpoczynku, czytania książek czy oglądania filmów. Dobrym pomysłem będzie wstawienie do sypialni niewielkiej kanapy czy fotela, który sprawdzi się idealnie jako miejsce na chwilę przerwy w codziennym biegu. Ustawcie obok nich niewielki stolik, który sprawdzi się jako idealne miejsce na kubek gorącej herbaty czy zakładkę do lektury. Ważne jest także to, by w sypialni dla dwojga zaprojektować także mądrą przestrzeń na przechowywanie. Każde z Was ma przecież masę swoich drobiazgów czy ubrań, które powinny znaleźć swoje miejsce, by sypialnia była wygodna i uporządkowana. Postawcie więc na przestronne szafy, regały i organizery, które sprawią, że utrzymywanie porządku we wspólnej sypialni będzie dziecinnie proste.

Materiał partnera sennamaterace.pl