Przeciętnie człowiek spędza ⅓ całej doby na odpoczywaniu w łóżku. Jest to bardzo długi czas, dlatego tak istotne jest dostosowanie materaca do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań. Jedną z ważniejszych cech produktu jest jego twardość, która może być naprawdę różna i wiele osób waha się przed podjęciem ostatecznej decyzji, bojąc się, że wybiorą łóżko zbyt miękkie lub zbyt twarde. Nieodpowiedni wybór materaca ma oczywiście swoje konsekwencje dla zdrowia i codziennego samopoczucia. Dlatego też SleepMed przewidział taką sytuację i stworzył modele materaców, które mają regulację twardości. Na czym polega ta innowacja? Dla kogo będzie dobrym wyborem? Jakie modele materaców marki SleepMed mają regulowaną twardość? Tego wszystkiego dowiesz się w poniższym artykule, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim!

Jakie można wyróżnić rodzaje twardości w materacach?

Tradycyjnie materace mają cztery lub pięć rodzajów twardości, a to zależy od danej kwalifikacji. SleepMed wyróżnia materace miękkie, które mają oznaczenie H1 i są dedykowane osobom, które są szczupłe, a ich waga nie przekracza sześćdziesięciu kilogramów. Następne w kolejności są materace o średniej twardości i oznaczane są symbolem H2. Te modele będą doskonałym wyborem dla osób, których waga waha się między sześćdziesiąt a osiemdziesiąt kilogramów. Jeśli masa ciała przekracza osiemdziesiąt kilogramów, to zaleca się zakup materaca twardego oznaczonego kombinacją H3. Dla osób znacznie większych dedykowane są materace bardzo twarde oznaczone symbolem H4. Wyróżniają się one na tle innych wkładem o wzmocnionej strukturze, co sprawia, że osoba leżąca na takim materacu, nawet mimo swojej wadze, nie będzie zapadać się w warstwach pianek i sprężyn.

Regulacja twardości w materacach SleepMed – na czym polega?

Regulacja twardości w materacach SleepMed - dla kogo będzie świetnym wyborem?Bardzo często znalezienie idealnego materaca wiąże się z czasochłonnymi poszukiwaniami przez kilka godzin, a nawet dni czy tygodni. Należy wtedy zapisać wszystkie nasze potrzeby i preferencje dotyczące snu, jeździć po wielu sklepach w celu, chociaż chwilowego wypróbowania danego modelu, a i tak nie ma gwarancji, że zainwestujemy w idealny dla nas materac. Dlatego też marka SleepMed wyszła naprzeciw tym problemom i stworzyła modele z regulacją twardości. Dają one możliwość wyboru spośród czterech, a nawet sześciu różnych powierzchni do spania, a każda z nich wyróżnia się inną twardością. Zapewnia to doskonały komfort snu, który dla każdego człowieka jest niezwykle ważny. Dzięki takiemu innowacyjnemu rozwiązaniu nie musisz się już obawiać, że kupisz nieodpowiedni materac, ponieważ w każdej chwili będziesz mógł go dostosować do swoich potrzeb i preferencji. W zależności od modelu, materace SleepMed z możliwością regulacji twardości mają wbudowane różne systemy. Na czym dokładnie polega ta technologia?

  • Materace SleepMed z kolekcji Standard i Hybrid – te modele materaców zostały wyposażone w ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest. Po rozpięciu specjalnego pokrowca, który bezpośrednio chroni materac przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz czy tworzenie się różnych plam, możesz ową piankę wyjąć i przełożyć ją na drugą stronę materaca. To sprawi, że otrzymasz tak naprawdę kilka materacy o różnej twardości w jednym produkcie. Należy pamiętać, że poszczególne twardości dedykowane są konkretnym osobom, uwzględniając ich wagę. Dlatego, jeśli masa osoby przekracza sto kilogramów, to warto do materaca zamontować dodatkowy element, a mianowicie materaca z kokosem. Wtedy otrzymamy bardzo twarde podłoże, które zapewni optymalne wsparcie dla całego ciała cięższej osoby.
  • Materace SleepMed z kolekcji Plus i Hybrid Plus – te materace z kolei posiadają odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej VitaRest lub Celsius-Waterlily. Można go przepiąć na drugą stroną produktu lub wykorzystać jako osoby element, a mianowicie materac nawierzchniowy, który przyda się osobom śpiącym na niezbyt wygodnej kanapie. Materace SleepMed mają aż cztery możliwe dopasowania podłoża, tak aby komfort podczas spania był, jak najlepszy. Wyróżnić w tym miejscu należy cztery różne pianki, które różnią się od siebie kolorystycznie i dodatkowo połączone z naszym materacem nadadzą mu idealnej twardości. Warstwa, która składa się w tej właśnie kolejności z pianki beżowej, zielonej i białej zapewni średnią twardość materaca, a pianki po kolei: beżowa, biała i zielona sprawią, że będzie to idealna powierzchnia do spania dla osób nieco cięższych oraz tych, które na co dzień borykają się z problemami z kręgosłupem. Kombinacja pianek: zielona, biała i beżowa zapewni użytkownikowi bardzo wysoką sprężystość, natomiast pianki po kolei: biała, zielona i beżowa sprawią, że powierzchnia będzie bardzo twarda i idealna dla osób o większej masie ciała.
  • Mata kokosowa – jeśli cztery lub sześć możliwości zmiany twardości materaca to dla Ciebie wciąż za mało, to koniecznie czytaj dalej! Dla bardziej wymagających klientów mamy coś specjalnego, a mianowicie matę kokosową! Jest to dodatek do materaców SleepMed, który znajdzie swoje zastosowanie, gdy chcemy zwiększyć twardość naszego łóżka. Materiał, z którego mata jest wykonana, jest całkowicie naturalny i wykonany ze skorup orzechów kokosowych. Jest ona poddawana różnym procesom, takim jak wulkanizacja oraz lateksowanie, aby być jak najbardziej trwała. Może ona także zwiększyć wytrzymałość naszego materaca. Mata kokosowa jest jak najbardziej bezpieczna dla alergików, ponieważ jej włókna zawierają sole mineralne, które w naturalny sposób hamują rozwój pleśni, bakterii i roztoczy. W zależności, w którym miejscu w materacu ją umieścimy, możemy delikatnie lub znacznie zwiększyć jego twardość.

Jak możesz zauważyć, istnieje naprawdę wiele różnych możliwości zmiany twardości swojego materaca bez konieczności kupowania nowego modelu.

Dla kogo innowacja regulacji twardości w materacu będzie dobrym wyborem?

Materace posiadające możliwość regulacji twardości to prawdziwy przełom na sypialnianym rynku. Spowodowane jest to możliwością dostosowania najważniejszego parametru do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Takie materace będą idealnym wyborem dla osób niezdecydowanych na jedną twardość oraz tych, którzy po prostu nie są pewni, jaki stopień twardości będzie dla nich najlepszy. Materace z możliwością regulacji twardości będą również świetnym wyborem dla nastolatków, którzy na różnym etapie rozwoju swojego ciała mogą potrzebować zmiany w twardości swojego łóżka. Spowodowane jest to przede wszystkim mocno zmieniającą się wagą i całą sylwetką. Jeśli chodzi o pary oraz seniorów, to dla nich modele materaców z regulowaną twardością także będą bardzo dobrym wyborem.

Teraz już z całą pewnością wiesz, na czym polega technologia materaców z możliwością regulacji twardości oraz dla kogo będzie ona doskonałym wyborem! Pamiętaj, że spanie na zbyt miękkim lub zbyt twardym materacu może nieść za sobą przykre konsekwencje, które będą wiązać się przede wszystkim z naszym komfortem i samopoczuciem po przebudzeniu. Nie czekaj i już dziś zamów jeden z modeli materaców marki SleepMed z możliwością regulacji twardości!

Regulacja twardości w materacach SleepMed – dla kogo będzie świetnym wyborem?

SleepMed Comfort, SleepMed Premium, SleepMed Supreme, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Comfort Plus, SleepMed Premium Plus, SleepMed Supreme Plus, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus, SleepMed Hybrid Supreme Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego(mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.