Kluczem do zdrowego i komfortowego snu jest odpowiednio dobrany materac. Jednakże wybór odpowiedniego rozmiaru materaca nie ogranicza się jedynie do tego, jak dobrze się na nim wyśpisz. To także kwestia tego, jak dany model pasuje do Twojej życiowej przestrzeni. Sypialnie mają różne wielkości i w zależności właśnie od tego, każdy z nas powinien wybrać odpowiedniej długości i szerokości materac. Od czego zacząć wybieranie idealnego modelu? Jakie rozmiary mają materace? Czy materac dla pary musi być duży? Tego dowiesz się w poniższym artykule, dlatego, jeśli zainteresował Cię ten temat, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca!

Wielkość sypialni – od czego zacząć wybór idealnego materaca?

Wybór idealnego materaca dla wielu osób jest trudnym i długim procesem. Jeśli chcemy, aby był on optymalny, to powinniśmy przede wszystkim uwzględnić różne elementy naszej sypialni. Od czego zacząć?

  • Wielkość materaca, czyli jak dopasować materac do swojej przestrzeni życiowej?Zmierz przestrzeń – pierwszym krokiem jest dokładne zmierzenie szerokości oraz długości sypialni. Dzięki temu będziesz wiedział jaką wielkość materaca Twoja sypialnia będzie w stanie pomieścić. Koniecznie zanotuj wszystkie pomiary, aby o nich nie zapomnieć na przyszłość.
  • Rozważ standardowe rozmiary materaców – obecnie na materacowym rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych modeli materaców, a różnią się one od siebie między innymi rozmiarem. Wśród nich znajdziesz materace pojedyncze, podwójne, oraz te o wymiarach king size, czyli bardzo duże. Koniecznie wybierz ten, który najlepiej odpowiada dostępnej przestrzeni w sypialni oraz Twoim indywidualnym preferencjom, oraz potrzebom snu.
  • Uwzględnij inne meble – oczywiście przy wyborze idealnego materaca nie możesz zapomnieć o innych meblach, znajdujących się w sypialni lub tych, które dopiero chcesz w niej umieścić. Upewnij się, że różne szafki, szafy, regały czy inne meble nie będą kolidowały z rozmiarem łóżka oraz materaca. Pamiętaj, że powinieneś móc swobodnie poruszać się po sypialni, dlatego meble nie mogą blokować Ci tej możliwości.
  • Funkcjonalność i estetyka – jak już wcześniej wspomnieliśmy, sypialnia musi być funkcjonalna, dlatego nie możesz jej zagracić bardzo dużym łóżkiem. Pamiętaj także o estetyce, która powinna stworzyć w tym pomieszczeniu przyjemną atmosferę do odpoczynku i relaksu.
  • Indywidualne preferencje snu – pamiętaj również o swoich indywidualnych preferencjach snu, ponieważ często jest tak, że dana osoba może spokojnie wypocząć tylko i wyłącznie np. na dużym materacu. Jeśli chodzi o pary, to nawet wskazane jest, aby dla swojego indywidualnego komfortu zakupić większe łóżko. Przy wyborze idealnego materaca i uwzględniając tym samym wymiary sypialni, należy także wziąć pod uwagę swoje preferencje snu!

Teraz już na pewno wiesz, co uwzględnić w swojej sypialni przy wyborze tego jednego idealnego materaca. Najważniejsze jest to, aby wybrać łóżko w stu procentach odpowiadające naszym preferencjom i potrzebom.

Jakie wymiary mają materace?

Standardowe wymiary materaców marki SleepMed są różne, ponieważ dedykowane są różnym osobom. Jakie dokładnie wielkości materaców można wyróżnić i dla kogo będą one idealne?

  • Materace o wymiarach 80×200 cm, 90×200 cm – najmniejsze wymiary materaców SleepMed wspaniale sprawdzą się w małych sypialniach oraz dla osób, które śpią w pojedynkę. Produkty te będą świetne dla dzieci i nastolatków, których pokoje zazwyczaj są mniejsze niż standardowe sypialnie.
  • Materace o wymiarach 100×200 cm, 120×200 cm – te modele są już nieco szersze, więc idealnie sprawdzą się w sypialniach o średniej wielkości oraz tych dużych. Jednak nadal najlepsze będą dla pojedynczej osoby, ponieważ parze nie zapewnią odpowiedniego komfortu snu. Jest to również bardzo dobra opcja dla dzieci oraz młodzieży w różnym wieku.
  • Materace o wymiarach 140×200 cm, 160×200 cm i 180×200 cm – są to największe rozmiary materaców marki SleepMed. Będą świetnym wyborem do dużych sypialni, gdzie nie zajmą całej dostępnej przestrzeni. Modele o tych wymiarach będą wprost idealne dla par, które chcą dzielić jedno łóżko. Oczywiście, jeśli jesteś singlem, to także możesz zainwestować w większy materac, jeśli to właśnie na takim doskonale się wysypiasz.

Wybór odpowiedniego rozmiaru materaca zależy od kilku czynników. Jest to przede wszystkim dostępna w sypialni przestrzeń, ale także preferencje użytkownika, o których nie można zapominać.

Poznaj idealne modele materaców marki SleepMed do mniejszych i większych przestrzeni sypialnianych!

Materace marki SleepMed świetnie się sprawdzą zarówno w mniejszych, jak i większych sypialniach, ponieważ każdy model ma kilka możliwych wymiarów do wybrania. Jaki materac wybrać?

  • Materac SleepMed Hybrid Comfort Plus – jest to materac sprężynowy, a dokładniej multipocket, który w swoim wnętrzu skrywa 7-strefowy wkład kieszeniowy oraz warstwę pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft z technologią Airforce, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Dodatkowo model ten posiada warstwę pianki hybrydowej Hybrid HY Hard również z technologią Airforce oraz odpinany top Termo, który wykonany został z warstwy profilowanej pianki termoelastycznej VitaRest oraz warstwy pianki. Takie połączenie sprawia, że jest to doskonały wybór dla wielu osób. Oczywiście kupić go można w mniejszych i większych rozmiarach, dostosowując wymiary pod swoje preferencje.
  • Materac SleepMed Natura Plus – ten model został wykonany z warstwy pianki Visco Bio, warstwy pianki wysokoelastycznej HR BIO z technologią Airforce, która zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, oraz warstwy pianki wysokoelastycznej Naturalis również z tą technologią. Jeśli uwielbiasz naturę i chcesz żyć z nią w zgodzie, to koniecznie kup właśnie ten model materaca, ponieważ jest on ekologiczny.

Mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykułu już wiesz, jak dopasować rozmiar materaca do swojej życiowej przestrzeni. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby nie zagracić sypialni i mieć możliwość swobodnego przemieszczania się w niej. Nie czekaj i już dziś odmień jakość swojego snu na lepsze!

Wielkość materaca, czyli jak dopasować materac do swojej przestrzeni życiowej?

SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Natura Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego(mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.