Planujesz kupno materaca dla swojego dziecka, ale nie wiesz, jaki produkt wybrać? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj ten artykuł, aby podjąć dobrą decyzję.

Materace dziecięce – cechy

Materace dziecięce to produkty, które powinny gwarantować podparcie ciała malucha. Są wytwarzane jedynie z certyfikowanych tworzyw i posiadają właściwości antyalergiczne. Materace dla najmłodszych są całkowicie bezpieczne i pozwalają dziecku na spokojny, zdrowy sen oraz wspomagają ich prawidłowy rozwój. Tego typu podłoża muszą spełnić wiele norm i restrykcji, by zapewniać optymalną higienę i środowisko snu, a także aby zminimalizować ryzyko złapania infekcji. Pianki, z których tworzy się tego typu modele gwarantują dobrą cyrkulację powietrza i minimalizują ryzyko rozwoju roztoczy czy osadzania się kurzu wewnątrz wkładu. Dobre materace dla dzieci powinny być też wodoodporne i chronić przed przemoknięciem. Wybór odpowiedniego produktu dla maluszka jest niezwykle ważny, by zagwarantować mu wygodę i prawidłowy rozwój. Jaki zatem model wybrać?

Gwarancja bezpieczeństwa 

Najlepsze materace dziecięce - jaki produkt wybrać?Materace dla niemowląt to produkty, które powinny chronić dziecko i zapewniać mu bezpieczeństwo podczas snu. Hilding Safety Smyk to model, który został wyprofilowany w taki sposób, by jego zewnętrzne krawędzie były wyższe, przez co całość kształtem przypomina łódeczkę. Taka konstrukcja minimalizuje ryzyko wypadnięcia dziecka z łóżeczka. Ponadto, materac ten możesz śmiało zabrać w podróż, na wakacje czy do przyjaciół. Hilding Safety Smyk sprawdzi się też w roli przewijaka, ponieważ jego wkład jest odpowiednio elastyczny i sprężysty oraz umożliwia prawidłową wentylację, co zapobiega zatrzymywaniu wilgoci. Produkt uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, co oznacza, że zaufało mu już wielu rodziców i specjalistów. Dostępny w ofercie pokrowiec jest wodoodporny i łatwy do samodzielnego czyszczenia. Hilding Safety Smyk to materac, który spełni oczekiwania najbardziej troskliwych rodziców.

Elastyczność i przewiewność 

Drugim świetnym produktem dla dzieci jest popularny materac Hilding Dobranocka. Jego wkład skonstruowano z elastycznej i niezwykle przewiewnej pianki Flexifoam. Posiada ona porowatą strukturę oraz specjalne nacięcia, które umożliwiają wentylację całego wkładu. Możesz mieć pewność, że materac zachowa najwyższą jakość przez długi czas. Konstrukcja Hilding Dobranocka została skrupulatnie przemyślana, by zapewnić dziecku komfortowy, spokojny i regenerujący sen. Materac został odznaczony certyfikatem Oeko-Tex Standard 100, co oznacza, że do jego produkcji wykorzystano substancje całkowicie bezpieczne, które nie wpłyną w negatywny sposób na zdrowie i samopoczucie Twojego maluszka. Materac jest przystosowany dla niemowląt już od pierwszych dni życia.

Sporządzenie wyprawki dla dziecka, w tym kupno materaca, to nie lada wyzwanie. Warto inwestować w produkty, które są całkowicie bezpieczne i przystosowane do oczekiwań najmłodszych.