Człowiek średnio przesypia aż ⅓ swojego życia, co w przeliczeniu na lata daje naprawdę sporą ilość czasu spędzoną w łóżku. Z uwagi na to niezwykle ważny jest rodzaj wybranego podłoża oraz jego jakość. Na rynku znaleźć można wiele materacy, jednak przy wyborze należy kierować się nie tylko aktualnymi trendami, ale własnymi preferencjami odnośnie twardości, wagą i stanem zdrowia. Do jednych z bardziej uniwersalnych materacy należy Fit.4.Sleep H3/H4 – jednak czym się odznacza? 

Czym charakteryzują się materace piankowe?

Materac Fit.4.Sleep H3/H4 zalicza się do materacy piankowych – czyli takich, których wkład jest w pełni zbudowany na bazie nowoczesnych pianek. To właśnie one odpowiadają za szereg zalet, jakie niesie ze sobą ta kategoria materacy, a należy do nich między innymi:

  • lekkość, która ułatwia transport oraz obracanie,
  • idealne podparcie kręgosłupa,
  • antyalergiczność, która wynika z braku gromadzenia przez materac kurzu oraz innych alergenów,
  • wysoka elastyczność punktowa umożliwiająca dopasowanie się do anatomicznego kształtu ciała.

Materace do spania posiadają wiele cech, z których może korzystać ich użytkownik. Co zatem charakteryzuje materac Fit.4.Sleep H3/H4?

Fit.4.Sleep H3/H4 – charakterystyka

materac gwarantujący efektywny sen - dowiedz się więcej o fit.4.sleep h3h4Materace Fit.4.Sleep odpowiadają na potrzeby współczesnych ludzi, dzięki czemu nie tylko zapewniają komfortowy sen, ale także są praktyczne. Wszystko wynika z dwóch profilowanych warstw pianki wysokoelastycznej Kaltschaum o twardości H3 i H4. Dzięki niej użytkownik śpi na materacu o wysokiej sprężystości, wytrzymałości oraz odporności na odkształcenia, dzięki czemu materac staje się inwestycją na lata. Ponadto pianka wysokoelastyczna zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa i jest niebywale lekka. Nie można również zapomnieć o tym, że zastosowana została w dwóch różnych twardościach – H3 i H4, dzięki czemu obie strony materaca przeznaczone są do użytkowania. W zależności od zmian wagi lub preferowanej twardości materac można obrócić i ponownie użytkować. Dodatkowo korzystnie wpłynie to nie tylko na jego trwałość, ale także usprawni wentylację, jednak nie jest to konieczne, ponieważ wkład posiada specjalne profilowanie i nacięcia zapewniające jego optymalną wentylację. Sprzyja to antyalergiczności, podobnie jak bezpieczne dla zdrowia materiały oraz zdejmowany pokrowiec, który bez problemu można wyprać w pralce. Co jeszcze wyróżnia materac Fit.4.Sleep H3/H4? Przede wszystkim to, że posiada siedem stref twardości, które umożliwiają dopasowanie się wkładu do anatomicznej budowy użytkownika oraz cztery zróżnicowane pod względem twardości i odczuwalnego komfortu powierzchnie do snu – a to wszystko w trosce o bezpieczny i komfortowy sen! Właściwości te potwierdza certyfikat AEH, który przyznawany jest produktom spełniającym rygorystyczne wymogi dotyczące ergonomii, higieny, klimatu oraz trwałości.

Dla kogo materac Fit.4.Sleep H3/H4? 

Materac Fit.4.Sleep H3/H4 przeznaczony jest praktycznie dla każdego! Nie tylko z uwagi na swoje właściwości, ale także dopasowanie do każdego rodzaju podstawy łóżka – skrzyniowej, tradycyjnej, listwowej, a nawet regulowanej! Jednak to nie wszystko, bo spać na nim mogą:

  • alergicy,
  • pary,
  • osoby z nadwagą,
  • single.

Materac idealnie spełnia standardy większości osób, dzięki czemu można go uznać za uniwersalny materac.

Materac Fit.4.Sleep H3/H4 to wyjątkowy model, który przynosi wiele korzyści nie tylko ze względu na swoje komfortowe podłoże, ale także i praktyczność. Jego zakup nie wymaga wymiany stelaża łóżka, a dodatkowo posiada szeroką gamę rozmiarów, dzięki czemu dopasuje się do każdego łóżka w każdej sypialni.