Wypoczynek, który odbywa się w środowisku wolnym od wszelkich alergenów oraz drobnoustrojów nazywa się higienicznym snem. Jest on niezwykle ważny dla alergików, którzy są bardziej wrażliwi na obecne alergeny zawarte w powietrzu. Hilding Melody należy do materacy stworzonych specjalnie z myślą o osobach uczulonych i zapewnia higieniczne warunki snu, niwelując objawy alergii. W jaki sposób? 

Czym jest Hilding Melody?

Hilding Melody to materac, którego budowa opiera się na piance lateksowej. Została ona stworzona z naturalnego surowca, jakim jest mleczko kauczukowe i posiada niezwykłe właściwości. Jest antyalergiczna, antybakteryjna i antygrzybiczna, dzięki czemu zapewnia zdrowy oraz higieniczny sen. Dodatkowo lateks odpowiada za:

  • trwałość,
  • odporność na odkształcenia,
  • sprężystość,
  • wytrzymałość,
  • idealne dopasowanie się do ciała użytkownika.

Materace lateksowe, takie jak Hilding Melody posiadają wiele wspólnych cech z materacami piankowymi – na przykład budowę, minimalizację ucisku, komfort czy trwałość, jednak pojawiają się również inne różnice. Przede wszystkim Hilding Melody jest o wiele cięższy od klasycznego materaca piankowego oraz posiada właściwości antyalergiczne. Czym jeszcze odznacza się Hilding Melody?

Jakie właściwości posiada Hilding Melody?

Higieniczny i zdrowy sen z Hilding Melody!Hilding Melody to materac twardy, klasyfikowany jako H3, przez co jest przeznaczony głównie dla osób cięższych – ważących powyżej 80 kg oraz preferujących wypoczynek na twardszym podłożu. Jednak to nie wszystko, ponieważ Hilding Melody posiada siedem stref twardości, które umożliwiają piance lateksowej jeszcze lepsze dopasowanie się do anatomicznej budowy ciała. W ten sposób kręgosłup ma zapewnione odpowiednie wsparcie oraz stabilizację. Materace Hilding tworzone są tak, aby jak najlepiej służyły ludziom, zapewniając im komfortowy i efektywny sen. Z uwagi na to Hilding Melody wyprodukowano jako materac odwracalny – czyli obie jego strony są przeznaczone do użytkowania. Ponadto regularne obracanie ma pozytywny wpływ na wkład, ponieważ zwiększa się jego trwałość oraz usprawnia się cyrkulacja powietrza. Nie można również zapomnieć o tym, że Hilding Melody jest przystosowany do stelaży z możliwością regulacji nachylenia podgłówka i podnóżka. Hilding Melody posiada wiele wspaniałych właściwości, jednak dla kogo jest polecany?

Dla kogo jest Hilding Melody?

Materace do spania zapewniają wysoki poziom komfortu, a Hilding Melody sprawia, że sen jest bardziej higieniczny i zdrowy. Z uwagi na swoje wypełnienie polecany jest przede wszystkim osobom z alergiami, jednak nie tylko im. Wyspać się na nim mogą pary, single oraz osoby cięższe. Materac jest dostosowany także do każdego rodzaju łóżka, dzięki czemu nie trzeba wymieniać stelaża na inny! Hilding Anders również zadbał, aby pokrowce pełniły ważną rolę w utrzymaniu czystości materaca, dlatego mają one możliwość łatwego zdjęcia i wyprania. Dodatkowo posiadają uchwyty, które pomagają obrócić materac na drugą stronę lub przenieść go.

Hilding Melody to produkt, który posiada wyjątkowy wkład, budowę i wynikające z tego właściwości. To właśnie one umożliwiają spokojny sen każdemu niezależnie od alergii. Sam materac zapewnia higieniczne środowisko snu, dlatego jest idealną opcją, która powinna znaleźć się w każdej sypialni!