Szczupła i zgrabna sylwetka to marzenie większości z nas. Niestety, utrzymanie jej jest o wiele trudniejsze, niż wypracowanie jej poprzez dietę i aktywność fizyczną. Na szczęście istnieje wiele prostych metod, dzięki którym jesteśmy w stanie zachować ją przez wiele lat! Oto 9 najlepszych porad.

9 porada jak utrzymać szczupłą i zgrabną sylwetkę

Odchudzanie to proces polegający na redukcji zawartości tkanki tłuszczowej w ciele. Prawidłowa masa ciała określana jest do naszego wieku oraz płci. Jednak po odchudzaniu przychodzi czas na utrzymanie osiągniętego efektu. Oto 9 porad, które nam pomogą!

Porada 1 – jedzenie śniadania

Nie bez powodu mówi się o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dostarcza nam niezbędna do pobudzenia organizmu energię. Szacuje się, że możemy je zjeść najpóźniej godzinę po przebudzeniu.

Porada 2 – 5 posiłków na dzień

Wielu z nas myśli, że im mniej posiłków jemy, tym lepiej. Prawda jest jednak inna. Dietetycy rekomendują 5 mniejszych posiłków w ciągu dnia. Pozwoli to na ustabilizowanie poziomu glukozy we krwi oraz poskromi silny głód.

Porada 3 – urozmaicona dieta

Każdego dnia powinniśmy dostarczać organizmowi określonych składników odżywczych, które gwarantują prawidłowe funkcjonowanie. Postawmy zatem na różne produkty, dzięki którym dodatkowo ograniczymy ryzyko pojawienia się zachcianek.

Porada 4 – ograniczenie solu i cukru

Sól przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie, a cukier – przyczynia się do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych. Niestety, oba te składniki są przez nas spożywane w nadmiarze z uwagi na spożywanie produktów gotowych.

Jak utrzymać szczupłą i zgrabną sylwetkę? Oto najlepsze porady!Porada 5 – regularne nawadnianie organizmu

Ilość spożywanej wody zależy od płci oraz aktywności fizycznej, jednak szacuje się, że najlepiej wypijać 2 l na dzień. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że dzięki niej możemy zredukować uczucie łaknienia!

Porada 6 – zdrowe przekąski

Zdrowe przekąski ograniczają kaloryczność posiłku, dzięki czemu łatwiej jest nam utrzymać szczupłą oraz zgrabną sylwetkę. Unikajmy zatem słonych lub wysokokalorycznych produktów, a zastąpmy je warzywami i owocami!

Porada 7 – gotowanie na parze

Chcąc utrzymać szczupłą i zgrabną sylwetkę, warto zrezygnować z regularnego smażenia. Alternatywą jest gotowanie na parze, które sprawia, że posiłki stają się mniej kaloryczne, ale nadal smaczne.

Porada 8 – aktywność fizyczna

Lekkie ćwiczenia, takie jak spacer, powinny być wykonywane codziennie. W ten sposób jesteśmy w stanie spalić nadmiar spożytych kalorii. Przekłada się to na możliwość utrzymania prawidłowej masy ciała.

Porada 9 – używanie przypraw

W naszej kuchni znajduje się wiele przypraw, które poprawiają nie tylko walory smakowe! Jak się okazuje, mają także korzystny wpływ na metabolizm. Zalicza się do nich majeranek, papryczka chilli czy pieprz Cayenne.

W jaki sposób sen oddziałuje na utrzymanie szczupłej sylwetki?

Być może niektórzy z nas nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważny jest zdrowy sen. Oddziałuje on na wiele aspektów naszego życia, w tym pomaga nam utrzymać szczupłą sylwetkę. Wynika to z faktu, iż korzystnie wpływa na metabolizm, a także zmniejsza ryzyko otyłości. Oznacza to, że osoby dorosłe powinny przesypiać 7-9 godzin na dobę w odpowiednio skomponowanym łóżku. A w jaki sposób można je przygotować?

Krok pierwszy – materac

Najważniejszym elementem każdego komfortowego łóżka jest odpowiednio dopasowany do naszych preferencji materac https://sleepinghouse.pl/137-materace-160×200. Gwarantuje on właściwe wsparcie kręgosłupa oraz sylwetki.

Krok drugi – kołdra i poduszka

Poduszka odpowiada na wsparcie górnych partii ciała, a kołdra zapewnia komfort termiczny. Przy ich wyborze należy zwrócić szczególną uwagę na wypełnienie, które pomoże w walce z roztoczami https://sleepinghouse.pl/artykul/roztocza-w-lozku-jak-sobie-z-nimi-poradzic.

Krok trzeci – pościel i ochraniacz na materac

Na jakość naszego snu wpływa także pościel, która odpowiada za wysoki poziom higieny w łóżku. Wysokiej jakości modele wraz z ochraniaczem na materac, który chroni materac przed zabrudzeniem i zanieczyszczeniem znajdziemy na https://sleepinghouse.pl/.

Utrzymanie szczupłej i zgrabnej sylwetki nie jest niemożliwe – wystarczy tylko trochę wsparcia oraz ogromne pokłady motywacji. Tutaj naszym celem nie jest ciągły spadek kilogramów, a ich utrzymanie.