Spora część osób nie przykłada szczególnej wagi do ręczników, których używają. W wielu łazienkach pojawiają się przypadkowe tekstylia, które z jakiegoś powodu przykuły uwagę domowników. Ale czy tak powinno być?

Ręcznik – czy jego dobór jest ważny?

Coraz więcej osób zwraca uwagę na składy ubrań, tekstyliów sypialnianych i innych elementów wyposażenia domu, czy też mieszkania. Dlaczego więc nie rozpowszechnić tego również w przypadku tekstyliów łazienkowych? Ręczniki są bowiem czymś używanym w każdym domu, każdego dnia. To właśnie ich zadaniem jest otulenie po kąpieli i zadbanie o prawidłowy komfort termiczny użytkownika. Wiele osób zdaje sobie również sprawę z tego, jak bardzo irytujący może okazać się słabej jakości ręcznik, szczególnie w momencie, gdy już po kilku praniach staje się bardzo nieprzyjemny w dotyku i niezdatny do użytku. Aby tego uniknąć, warto wybierać wysokiej jakości modele będące inwestycją na lata.

Na co zwracać szczególną uwagę?

Ręczniki - czy ich jakość ma znaczenie?Często zdarza się tak, że osoba, która podjęła decyzję o zakupie nowego ręcznika nie wie, na co powinna zwracać szczególną uwagę. Oto najważniejsze parametry:

  • Tkanina. Materiał, podobnie jak w przypadku jakichkolwiek tekstyliów domowych, jest zdecydowanie najważniejszy. Najlepszym składem jest oczywiście bawełna, która charakteryzuje się wysoką chłonnością, a ponadto jest antyalergiczna. Dzięki użyciu tego rodzaju tkaniny ręczniki są w stanie szybko schnąć i skutecznie zbierać wilgoć. Ogromna zaletą tego typu wyrobów jest fakt, iż posiada wiele różnych wersji – do najpopularniejszych należy bawełna klasyczna, egipska i mikrobawełna.  
  • Gramatura. Jest to czynnik, który określa dokładny ciężar tkaniny (liczbę gramów na metr kwadratowy materiału). Najpopularniejsze, chłonne i przyjemne w dotyku ręczniki mają z reguły około 500 gramów na metr kwadratowy. Wysychają one nieco dłużej niż cieńsze modele, natomiast są zdecydowanie bardziej wytrzymałe.
  • Rozmiar. Wymiary ręcznika wbrew pozorom mają ogromne znaczenie w kwestii wygody jego użytkowania. Ręcznik kąpielowy na co dzień nigdy nie powinien być mały – najlepiej, gdy ma wymiary 70×140 cm lub 100×150 cm. Warto mieć jednak na uwadze zakup ręczników do kompletu o mniejszych rozmiarach, które idealnie sprawdzą się do rąk oraz do twarzy.
  • Wygląd. Ręczniki poza funkcją praktyczną pełnią również funkcję estetyczną. Warto więc dobrać je tak, by pasowały do klimatu, w jakim jest utrzymana łazienka lub przeciwnie – wybrać kolory kontrastowe, dzięki którym tekstylia łazienkowe będą mocnym akcentem. Dobrze zwrócić uwagę na to, czy modele są dobrze wykonane i mają ozdobną bordiurę – szczegóły są bowiem bardzo istotne. 

Poznaj niezastąpione ręczniki Vossen

Wydawać by się mogło, że znalezienie ładnego ręcznika z dobrym składem, w odpowiednim rozmiarze graniczy z cudem. Nic bardziej mylnego – idealna opcja jest na wyciągnięcie ręki. Marka Vossen posiada w swojej ofercie kilka różnych modeli, które – poza ekskluzywnym wyglądem – mają do zaoferowania całą masę pozytywnych właściwości. Są produkowane przy użyciu bardzo miękkiej i trwałej bawełny. Ponadto, przy ich produkcji stosuje się nowoczesne technologie, dzięki którym tekstylia łazienkowe maksymalnie szybko wchłaniają wodę.

Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje ręczniki jak najdłużej były miękkie w dotyku i otulające, a ponadto, by nie traciły koloru po kilku praniach, wybierz wysokiej jakości tekstylia łazienkowe. Są one dostępne między innymi na stronie Sleeping House, która wyróżnia się szerokim, starannie wyselekcjonowanym asortymentem.