Zaburzenia snu to poważny problem, z którym zmaga się wiele osób. Jeśli należymy do tej grupy, nie powinniśmy bagatelizować tego problemu. Kłopoty ze snem mogą bowiem znacząco wpłynąć na jakość naszego wypoczynku, a także na nasze samopoczucie. Dowiedz się, czy materace SleepMed okażą się przydatne w walce z zaburzeniami snu!

Jakie są zaburzenia snu?

Zaburzenia snu to zespół dolegliwości, które uniemożliwiają swobodny wypoczynek i obniżają jakość snu. Zaliczamy do nich bezsenność, czyli trudności z zaśnięciem, narkolepsję, która polega na nagłych napadach senności, hipersomnię, czyli kłopot z kontrolowaniem poczucia senności oraz dysfunkcje oddechowe, do których zalicza się bezdech senny. Każde z tych zaburzeń może utrudnić dostarczenie organizmowi jakościowego wypoczynku, co stanowi zagrożenie, bo może uniemożliwić jego pełną regenerację. Dlatego tak ważne jest to, aby problemów ze snem nie bagatelizować, tylko postarać się je jak najszybciej rozwiązać lub nawet im zapobiec.

Jakie są skutki zaburzeń snu?

Czy materace SleepMed mogą pomóc w walce z zaburzeniami snu?Dlaczego zaburzenia snu są tak niebezpieczne? Wiemy już, że pogarszają jakość naszego wypoczynku. Oprócz tego wywołują inne nieprzyjemne dolegliwości, które mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Jeśli nasz organizm nie może w pełni wypocząć, pogarsza się jego odporność. Brak snu skutkuje również problemami z koncentracją i pamięcią. Sprawia, że stajemy się mniej produktywni i efektywni, co przekłada się negatywnie szczególnie na naszą pracę. Niewystarczająca ilość wypoczynku oddziałuje też na nasz nastrój – jesteśmy bardziej drażliwi i nerwowi, a nawet małe rzeczy mogą wyprowadzać nas z równowagi. Niewysypianie się oczywiście przyczynia się też do silnego uczucia zmęczenia, z którym zazwyczaj ciężko sobie poradzić. Może brakować nam energii i motywacji do działania.

Jak poradzić sobie z zaburzeniami snu?

Nie można ukryć, że zaburzenia snu mają wiele przykrych konsekwencji. Warto zatem w porę zadbać o to, aby zmniejszyć ich szkodliwość. W wielu przypadkach podstawowym rozwiązaniem będzie udanie się do lekarza specjalisty, który pomoże nam zrozumieć, skąd biorą się nasze problemy ze snem i jak je rozwiązać. My sami jednak również możemy dużo zrobić – wprowadzenie zdrowych nawyków i zadbanie o jakość wypoczynku może przynieść znaczną poprawę. Kluczowym elementem będzie zachowanie wysokiej higieny snu. Starajmy się nie korzystać z telefonu przed zaśnięciem. Dopilnujmy też tego, aby codziennie kłaść się spać o podobnej godzinie. Warto też wprowadzić przyjemną wieczorną rutynę, która pomoże nam się odprężyć jeszcze przed samym zamknięciem oczu. Możemy w jej ramach odbyć krótką praktykę jogi lub sesję medytacyjną, co pozwoli nam skutecznie wyciszyć umysł. Niezwykle istotne będzie również zatroszczenie się o nasze otoczenie snu, ono bowiem decyduje o tym, czy możemy się swobodnie odprężyć i wypocząć. W ramach tego warto zaopatrzyć się w materac, który będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Jak materace SleepMed pomagają z zaburzeniami snu?

Dobry materac ma duże znaczenie. Odpowiada bowiem za stworzenie optymalnych warunków do snu, a one mogą w znaczącym stopniu wpłynąć na jakość wypoczynku. Jeśli korzystamy z takiego podłoża snu, które jest wygodne i dobrze do nas dopasowane, mamy o wiele większe szanse na szybkie zaśnięcie. Będzie to szczególnie ważne w walce z bezsennością. Jakościowa powierzchnia snu pozwala zachować optymalny poziom higieny snu, co też wpływa na nasz komfort. Mając przestrzeń, w której możemy skutecznie wypocząć, zredukujemy nieprzyjemne dolegliwości związane z zaburzeniami snu i niewyspaniem się.

Przydatne właściwości

Chcąc zmniejszyć szkodliwe oddziaływanie problemów ze snem, powinniśmy zadbać o przestrzeń, w której wypoczywamy. Inwestując w materace SleepMed, będziemy mogli skorzystać z przydatnych właściwości i prozdrowotnego działania, które pomoże nam skutecznie się odprężyć. W przypadku modelu SleepMed Hybrid Supreme pomocne okaże się wypełnienie łączące cechy sprężyn oraz pianki. Innowacyjna, 7-strefowa sprężyna typu Multi idealnie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Zapewnia nie tylko solidne, zdrowe podparcie, ale też znakomitą elastyczność punktową, która pozwala uzyskać spokojny wypoczynek nawet wtedy, gdy dzielimy łóżko z drugą połówką. Sprawia ona, że materac ugina się jedynie w miejscu nacisku, co redukuje efekt fali. Możemy być zatem pewni, że kiedy uda nam się już odprężyć, ruchy partnera nie wybudzą nas ze snu.

Oprócz tego w modelu zastosowano aż 3 rodzaje pianek – Flexifoam, wysokoelastyczną VPPHR i termoelastyczną VitaRest®. Ostatnia z nich przyczynia się do uzyskania pełnego odprężenia. Warstwa pianki skutecznie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn, reagując na wytwarzaną przez nas temperaturę. To umożliwia pełne rozluźnienie ciała i mięśni, z których skutecznie znika nagromadzone w nich napięcie. Pianka ponadto wykazuje działanie przeciwbólowe, ortopedyczne oraz przeciwodleżynowe.

Jeśli nasze kłopoty ze snem mają podłoże psychologiczne, zainwestujmy również w poduszkę SleepMed Supreme Pillow. Do jej stworzenia wykorzystano piankę wykończoną włóknami węglowymi, które skutecznie likwidują nagromadzone na powierzchni ciała ładunki elektryczne. To powoduje, że skumulowany w nas poziom stresu znacząco się zmniejsza, a my możemy cieszyć się spokojnym, swobodnym wypoczynkiem. Poduszka ponadto zadba o nasz poziom higieny, jako że posiada specjalne otwory wentylacyjne, które gwarantują bardzo dobry przepływ powietrza. Dzięki temu zapobiega gromadzenia się wilgoci i nieprzyjemnych zapachów.

Zaburzenia snu to nic przyjemnego. Nieumiejętność zrelaksowania się i wyspania może bardzo negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Nie dopuśćmy do tego i podejmijmy kroki, które pomogą nam poprawić jakość naszego wypoczynku. Niezwykle pomocne okażą się materace SleepMed.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Hybrid Supreme to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.