Materac Visco 160×200 do wygodny dwuosobowy model o właściwościach docenianych przez osoby zmagające się z bólami kręgosłupa czy często odczuwalną niewygodą podczas odpoczynku. Co sprawia, że modele Visco tak dobrze dopasowują się do kształtów ludzkiego ciała? Jaki rozmiar materaca Visco wybrać, szukając modelu do własnej sypialni?

Materac Visco – odkryj jego zalety

Główna wyróżniająca materace Visco na tle innych modeli zaleta, to unikalne właściwości pianki termoelastycznej znajdującej się w ich wierzchniej warstwie. Pianka ta reaguje na temperaturę ludzkiego ciała – pod jej wpływem dostosowuje się do wywieranego nacisku pod kątem jego kształtu, natężenia i miejsca występowania. Termoelastyczna pianka Visco natychmiastowo reaguje na wszelkie zmiany nacisku, które pojawiają się między innymi wówczas, gdy w nocy zmienia się pozycję ułożenia ciała. Szybka reakcja i dokładne dopasowanie do naturalnych kształtów ciała sprawiają, że materace Visco cenione są za wyjątkową wygodę i istotny wpływ na ludzkie zdrowie.

Co warto wiedzieć o tym materacu ViscoWygodny materac przekłada się na lepszy sen, mniej problemów z zasypianiem, głębsze i dłuższe fazy snu, zminimalizowanie nocnych wybudzeń, oraz oczywiście dobre samopoczucie po przebudzeniu. Dobry materac 160×200 ma być jednak nie tylko wygodny – musi on także zapewniać właściwe podparcie kręgosłupa, odciążenie go i utrzymanie w fizjologicznej pozycji przez całą noc. Materac Visco przez właściwości termoelastycznej pianki potrafi to, a nawet jeszcze więcej, w tym utrzymywanie stałej temperatury ciała, całkowite usunięcie wszelkich punktów nacisku, czy rozluźnienie często bolesnego napięcia mięśniowego.

Materac Visco 160×200 to dość uniwersalny rozmiar przeznaczony dla par, którego dla własnej wygody i pod kątem profilaktyki kręgosłupa mogą używać zupełnie zdrowe osoby. Wiele z modeli dostępnych w tej kategorii oznaczonych jest certyfikatem wyrobu medycznego, który dopuszcza je także do użycia przez osoby o specjalnych wymaganiach. Mowa między innymi o przebiegu przewlekłych chorób uniemożliwiających swobodne poruszanie się albo poważnych zwyrodnieniach kręgosłupa. Przykładem tak zaawansowanych technologicznie materacy Visco są produkty marki Hilding, w tym dwa piankowe modele medyczne o różnej twardości, Salsa i Rumba, oraz materac sprężynowy Makarena wykonany w technologii Multipocket zwiększającej elastyczność punktową jego powierzchni.

Jakie rozmiary materacy Visco są wybierane najchętniej?

Materac Visco 160×200 klasyfikuje się do modeli dwuosobowych i według wielu danych jest on wśród nich najczęściej wybierany przez klientów. Dla par, które posiadają mniej miejsca w sypialni, mniejszą ramę łóżka, lub po prostu preferują mniejszy materac z dowolnych powodów, marka Hilding proponuje modele o szerokości 140 cm. Materace Visco 160×200 są jednak częstszym wyborem – modele te wciąż nie są zbyt obszerne, aby zmieścić się nawet w niewielkich sypialniach, a pozwalają na wygodny sen i własną przestrzeń dla obu śpiących na nich osób. Szersze modele polecane są przy sporej masie ciała, aby osoby o takiej budowie również mogły cieszyć się pełnym komfortem, oraz dla tych, którzy marzą o dużym łóżku z naprawdę sporą ilością przestrzeni i mają możliwość zmieścić je w swoim mieszkaniu.

Poza szerokością materaca, przy wyborze nieobojętna jest także jego długość. Materace Visco 160×200 polecane są dla osób o wzroście sięgającym do 185 cm. Zawsze pomiędzy długością materaca a wzrostem jego właściciela powinna istnieć co najmniej 15-centymetrowa różnica, która zapewni wygodę podczas snu.

Jaki rozmiar materaca Visco wybrać dla jednej osoby? Szerokość jednoosobowych modeli to zwykle od 80 do 120 cm. Materace Visco w takich wymiarach również znaleźć można w ofercie marki Hilding – szerokość warto wówczas dobrać pod kątem własnej budowy ciała, preferencji, oraz ewentualnie wymiarów posiadanej przez siebie ramy łóżka, jeśli to właśnie w niej zamierza się korzystać z nowego materaca.

Dla kogo zalecany jest wybór materaca Visco?

Materac Visco to dobry wybór dla każdego, kto:

  • chce na własnej skórze doświadczyć wyjątkowej wygody i uczucia zapadania się w miękką termoelastyczną piankę;
  • chce profilaktycznie zadbać o swój kręgosłup, ograniczyć ryzyko pojawienia się jego zwyrodnień, lub pozbyć się dolegliwości związanych z powstałymi wcześniej schorzeniami i zatrzymać ich rozwój;
  • ma problemy z zasypianiem i często się wybudza, ma wrażenie, że ciągle jest mu niewygodnie;
  • ma słabe ciśnienie krwi, często marznie w nocy, doświadcza ciągłego drętwienia nóg lub rąk.

Materace Visco sprawdzają się u osób w różnym wieku i o różnym stanie zdrowia. Przez utrzymywanie kręgosłupa i całego ciała w fizjologicznej pozycji, pomagają one solidnie wypocząć i zregenerować cały organizm. Jaki materac Visco wybrać dla osoby, która doświadcza nasilonych objawów choroby czy wcześniej powstałych schorzeń? Rozsądnym wyborem z całą pewnością będą certyfikowane modele medyczne Hilding, których bezpieczeństwo stosowania zostało skrupulatnie zweryfikowane.