Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy czym jest materac nawierzchniowy, a jest to produkt, który może zmienić naprawdę wiele, jeśli chodzi o jakość Twojego snu. Ma za zadanie podnieść komfort wypoczynku i sprawić, że podłoże na którym spałeś dotychczas stanie się wygodne. To uniwersalne rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w niemalże każdym domu. Sprawdź, czym wyróżnia się materac nawierzchniowy i czy warto w niego zainwestować. 

Czym jest materac nawierzchniowy?

To produkt, który znacznie różni się od tradycyjnego materaca. Przede wszystkim jest zdecydowanie cieńszy – jego grubość wynosi od 4 do 8 centymetrów. Zazwyczaj wykonany jest z pianki, nie posiada sprężyn. Materace nawierzchniowe nazywa się również nakładkami, czy przekładkami, a także topperami. Mają wiele zastosowań – jednak najważniejszymi z nich są zmiana twardości obecnego podłoża, wygładzenie jego powierzchni, czy ochrona przed zabrudzeniem i zużyciem. Zastosowanie znajduje się również poza sypialnianym materacem – nakładkę możesz położyć na wersalkę, czy kanapę. Jeśli wybierasz się na wycieczkę pod namiot – lekki materac świetnie zastąpi niewygodną karimatę. Jeśli dużo podróżujesz, a hotelowe łóżka pozostawiają wiele do życzenia – możesz zabrać ze sobą materac 120×200. Sprawdzi się także jako dodatkowe posłanie dla gości – jednak nie używaj go samodzielnie zbyt często.

Kiedy kupić materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy - dla kogo to dobry wybór?Jeśli łóżko dzielisz ze swoim partnerem, a wasze preferencje co do stopnia twardości posłania są inne, warto zainwestować w materac nawierzchniowy. W takiej sytuacji najpewniej posiadacie dwa samodzielne produkty, między którymi powstaje przerwa – nakładka na materac pozwoli Wam zniwelować ten problem. Odpowiednio wygładzi powierzchnię i sprawi, że będziecie mogli spokojnie się wyspać. Przyda się również, jeśli w Twoim domu znajdują się dzieci i zwierzęta, które lubią robić bałagan. Wystarczy chwila nieuwagi, by na kanapie powstała plama bardzo trudna do usunięcia. Dzięki pokrowcowi na materac nawierzchniowy możesz być spokojny o podobne incydenty – z łatwością wypierzesz produkt. Jeśli śpisz na kanapie lub wersalce to materac nawierzchniowy sprawi, że odpoczniesz będziesz mógł korzystać z dnia w pełni. Przyda się także wszystkim osobom po zabiegach operacyjnych – podnosi powierzchnię materaca bazowego, a co za tym idzie ułatwia wstawanie.

Najważniejsza jest jakość

Jedynie solidnie i dokładnie wykonany materac nawierzchniowy zapewni Ci komfortowy sen. Wybierając to rozwiązanie stawiasz na swoje zdrowie. Materac nawierzchniowy Hilding Tenor został stworzony z pianki wysokoelastycznej, która ma właściwości termoregulujące i chłodzące. Jest średnio twardy i używa się go głównie by poprawić komfort snu i wyrównać powierzchnię obecnego materaca. Posiada dwie strony – od Ciebie zależy, którą będziesz użytkować. Pokrowiec produktu możesz regularnie prać, dzięki czemu zadbasz o higienę snu. Jest antyalergiczny, ponieważ do jego produkcji użyto materiały, które nie nasilają alergii.

Materac nawierzchniowy jest świetną opcją w każdym domu – przekonaj się już dziś!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/