Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zarówno aranżacja, jak i rodzaj akcesoriów sypialnianych ma wpływ na jakość i komfort snu. Oznacza to, że swoją uwagę powinniśmy skupić przede wszystkim na skomponowaniu komorowego łóżka. Możemy tutaj postawić na produkty naturalne, jak np. kołdra naturalna. Jakie ma właściwości oraz czy warto w nią zainwestować?

Komfort snu a elementy wyposażenia łóżka

Podstawiony elementem każdej sypialni jest materac do spania. To właśnie on wpływa w dużej mierze na komfort oraz jakość snu. Jest to możliwe z uwagi na wyjątkową budowę oraz innowacyjne wartości, które wynikają z wykorzystanego wewnątrz wypełnienia. W ten sposób są w stanie niemalże idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Wówczas odpowiadają za wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację sylwetki, co przekłada się na redukcję dolegliwości bólowych ze strony pleców czy właściwą regenerację mięśni. Przy komponowaniu komfortowego łóżka powinniśmy również postawić na:

Kołdra naturalna – na czym polega jej wybór?

Czy warto zainwestować w kołdrę naturalną?Zdaniem wielu z nas, kołdra naturalna to obowiązkowy element wyposażenia każdej sypialni. Wszystko z uwagi na fakt, iż odpowiada ona za przyjemne otulenie, a także gwarantuje komfort termiczny. Jest on niezwykle ważny, gdyż w czasie snu nasze funkcje życiowe ulegają spowolnieniu, a organizm wychładza się. Wysokiej jakości kołdra pozwoli nam na zdrowy i komfortowy wypoczynek. Jednak przed zakupem warto dowiedzieć się, co warto wziąć pod uwagę przy jej wyborze. Uwzględnia się tutaj:

  • gramaturę,
  • rozmiar,
  • materiał poszycia.

Kołdra naturalna – rodzaje

Kołdra naturalna niezaprzeczalnie odznacza się licznymi i wyjątkowymi cechami. Główną rolę odgrywają tutaj właściwości termoizolacyjne. Umożliwiają one odprowadzanie nadmiaru ciepła lub jego zachowanie, przez co zapobiegają zarówno przegrzewaniu się ciała użytkownika, jak i jego wychłodzeniu. Do innych, ale równie ważnych kwestii zalicza się:

  • prawidłową cyrkulację powietrza,
  • sprężystość,
  • elastyczność.

Kołdra naturalna dzieli się na trzy główne rodzaje w zależności od rodzaju wypełnienia.

Kołdra puchowa

Kołdra puchowa może być pochodzenia kaczego lub gęsiego – w zależności od wybranego przez nas modelu. Niezależnie od tego, produkty puchowe nie dopuszczają do przegrzania się ciała użytkowania w czasie snu, a także gwarantują swobodny przepływ powietrza. Warto również zaznaczyć, że są lekkie, sprężyste oraz na długo zachowują swój pierwotny kształt.

Kołdra z pierza

Kołdra z pierza, zarówno kaczego, jak i gęsiego, odznacza się dość dobrą sprężystością i wypornością, jednak mimo to nie zapewnia takiego komfortu wypoczynku, jak modele puchowe. Ich cechy są zbliżone, człowiek mają słabszą izolację cieplną i mniejszą miękkość. Za to są znacznie tańsze i mimo wszystko korzystnie wpływają na jakość naszego snu.

Kołdra wełniana

Naturalna wełna potrafi oddziaływać w pozytywny sposób na nasz układ krążenia, naturalną termoregulację czy też, np. nerwy. Wyróżnia się wszystkimi cechami charakterystycznymi dla kołdry naturalnej. Co więcej, będzie dobrym wyborem dla alergików, którzy nie są uczuleni na wełnę. Wszystko z uwagi na fakt, iż tego rodzaju produkt nie sprzyja rozwijaniu się roztoczy, bakterii i kurzu, co korzystnie wpływa na zdrowy sen.

Wielu z nas zastanawia się, dlaczego warto inwestować w wysokiej jakości akcesoria sypialniane, takie jak materac, kołdra czy prześcieradło. Jak się okazuje, tylko tego rodzaju produkty mogą w korzystny sposób wpłynąć na jakość i efektywność naszego wypoczynku.