Prześcieradło to element wyposażenia sypialni, o którym często zapominamy. Jest to błędne podejście, ponieważ prześcieradło odgrywa równie ważną rolę co pościel czy poduszki. Powinno być odpowiednio dopasowane do naszego łóżka. Jakie prześcieradło będzie najlepsze?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prześcieradła?

Jakie prześcieradło jest najlepsze?Wybór prześcieradła to nie taka łatwa rzecz, jak mogłoby się wydawać. Chcąc zakupić odpowiedni model, powinniśmy zastanowić się nad paroma kwestiami.

Po pierwsze, zwróćmy uwagę na dobry rozmiar. Ważne, aby prześcieradło zakrywało cały materac. Nie powinno być ani za duże, bo wtedy materiał będzie wystawał, ani za małe, bo część materaca nie będzie miała ochrony. Obydwie sytuacje przyczynią się do powstania dyskomfortu. Należy zatem wybrać taki rozmiar, który będzie odpowiadał posiadanemu przez nas materacowi.

Po drugie, warto wybrać takie prześcieradło, które będzie kolorystycznie pasować do reszty pościeli. Ma ono duży wpływ na wartości estetyczne całej sypialni. Zdecydujmy się na taki odcień, który będzie współgrał z pozostałymi elementami.

Po trzecie, postawmy na dobry materiał. To bezpośrednio na prześcieradle leżymy, więc niech będzie ono przyjemne w dotyku i wygodne. Nie wszyscy jednak wiedza, z jakich materiałów robione są prześcieradła.

Prześcieradło jersey

Jersey to bardzo funkcjonalny, przyjemny materiał, który jest łatwy w zachowaniu. Prześcieradło z jersey jest delikatne i miękkie, ale się nie gnie. Nie trzeba go prasować przed użyciem. Warto wspomnieć, że jersey ma ponadto właściwości pochłaniania wilgoci, dzięki czemu zapewni nam komfortowy sen. Najczęściej możemy natknąć się na prześcieradła jersey z gumką, które szybko i łatwo można umieścić na łóżku.

Prześcieradło frotte

Prześcieradła frotte cechują się wspaniałą izolacją cieplną. Zapewnią nam komfort termiczny nawet podczas najzimniejszych nocy. Z drugiej strony, podobnie jak prześcieradła jersey, świetnie odprowadzają wilgoć. Materiał frotte również pochodzi z bawełny, charakteryzuje się jednak chropowatością. Nie dla każdego będzie przyjemny w dotyku. Mimo tego ten rodzaj prześcieradła ma wielu fanów!

Prześcieradło satynowe

Prześcieradło satynowe to opcja dla tych, którzy chcą zagwarantować sobie luksusowy wypoczynek. Satyna to wyjątkowo delikatna i chłonna tkanina, która sprawdzi się szczególnie latem. Jest niezwykle chłodna w dotyku, a ponadto wygląda bardzo elegancko – materiał jest lśniący i estetyczny.

Zanim zdecydujemy się na prześcieradło, musimy wybrać odpowiedni materac. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że nasz sen będzie komfortowy. Nieważne, na jaki zdecydujemy się model – piankowy, sprężynowy, czy może lateksowy – jeśli weźmiemy pod uwagę swoje preferencje i potrzeby, bez wątpienia będziemy zadowoleni. Pamiętajmy, aby prześcieradło dobrać pod rozmiar materaca. W przypadku modelu 150×200 sprawdzi się prześcieradło 150×200. Zainwestujmy również w dobre nakrycie, jak na przykład kołdra syntetyczna, która zagwarantuje nam komfort i wygodę.

Prześcieradło pełni bardzo ważną funkcję, ponieważ to ono chroni nasz materac od osadzania się bakterii i zabrudzeń. Ponadto może mieć znaczenie estetyczne, jeśli dobierzemy je pod kolorystykę sypialni. Warto zastanowić się przy wyborze naszego prześcieradła i zdecydować się na takie, które w stu procentach spełni nasze oczekiwania.