Osoby starsze mają specjalne potrzeby, na które warto zwrócić uwagę szczególnie podczas wybierania odpowiedniego materaca. Prawidłowo dobrane podłoże do snu może mieć zbawienny wpływ na samopoczucie użytkownika oraz na stan jego kręgosłupa. Hilding Foxtrot to wyrób, który powstał specjalnie z myślą o właśnie takich osobach. Poznaj jego niesamowite właściwości i szereg zalet, którymi się wyróżnia!

Komfortowy sen na twardym podłożu

Wiele osób twierdzi, że twarde podłoże nie jest odpowiednie dla osób borykających się z problemami z kręgosłupem. Nic bardziej mylnego! Materac twardy lub bardzo twardy to najlepsze rozwiązanie dla wymagających użytkowników. Oczywiście przed kupnem warto skonsultować ten zakup z lekarzem lub rehabilitantem – jeśli stwierdzą, że taki wybór będzie minimalizował dolegliwości bólowe i pozytywnie wpływał na samopoczucie, Hilding Foxtrot będzie najlepszą inwestycją na lata. Wyróżnia się tym, że jest materacem odwracalnym. Oznacza to, że może być użytkowany po obu stronach, dzięki czemu pozwala wybrać podłoże najlepiej dostosowane do potrzeb użytkownika. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną ogromną zaletę: regularna zmiana stron gwarantuje odpowiednią wentylację i wydłuża czas eksploatacji wyrobu. Materace Hilding wykonane z pianki wysokoelastycznej mają to do siebie, że są niezwykle sprężyste, wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Mimo tego, iż jest to produkt o wysokiej skali twardości, idealnie podpiera ciało użytkownika i zapewnia zdrowy i komfortowy sen.

Czy Hilding Foxtrot to dobry wybór dla osób starszych?Funkcjonalność i wygoda – dwie najważniejsze cechy materaca Hilding Foxtrot

Hilding Foxtrot jest materacem antyalergicznym – materiały zastosowane w jego produkcji nie nasilają alergii i skutecznie hamują rozwój szkodliwych bakterii i roztoczy. We wkładzie wyrobu utworzono specjalne profilowania i nacięcia, które wpływają na prawidłową wentylację i utrudniają tworzenie i gromadzenie się kurzu oraz innych mikroorganizmów. Na uwagę zasługuje także podzielenie produktu na siedem zróżnicowanych stref twardości. Taka technologia pozwala na optymalne dopasowanie materaca do sylwetki użytkownika niezależnie od pozycji ciała podczas snu oraz bezkonkurencyjnie podpiera kręgosłup. Nie trzeba się martwić o nieprawidłową pracę materaca lub ewentualne odkształcenia – producent udziela na ten produkt 15 lat gwarancji.

Pokrowiec ma znaczenie

Wypełnienie to jedno, ale istotne jest również to, co znajduje się najbliżej ciała użytkownika. Do modelu Hilding Foxtrot można dobrać dwa pokrowce, które nieco różnią się właściwościami. Pierwszy z nich – Hybrid – powstał z materiału o gładkiej fakturze i wysokiej gramaturze z domieszką strechu. Taki skład sprawia, że po zdjęciu warstwy zewnętrznej i wypraniu jej, w łatwy sposób można założyć pokrowiec z powrotem na materac. Zaletą są również dwa uchwyty, które ułatwiają przewracanie wyrobu na drugą stronę oraz zamek rozdzielczy, który umożliwia szybkie i łatwe zdjęcie osłony. Jest to wyrób bardzo odporny na mechacenie, a dodatkowo wyróżnia się niewielką wagą. Drugi model – Italiano – jest puszysty i przyjemny w dotyku. Został wykończony wysokiej jakości wiskozą oraz zachwyca nietypowym, strefowym designem. Podobnie jak Hybrid, został wyposażony w zamek rozdzielczy oraz dwa uchwyty. Obie tkaniny można prać w pralce, w temperaturze nieprzekraczającej 60°C.

Wybór odpowiedniego materaca dla seniora to nie lada wyzwanie. Często trzeba zmierzyć się z wieloma przeciwnościami i problemami, które znacznie utrudniają kupno produktu idealnego. Konieczne jest to, aby mieć na uwadze preferencje osoby starszej oraz jej potrzeby. Może to właśnie Hilding Foxtrot będzie doskonałym wyborem?

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/